Menu
CHIP Speedtest

Připojení na chat Facebooku přes Jabber

20.04.2011 07:06 | Redakce Chip
Oblíbili jste si používání chatu na Facebooku, ale vadí vám, že zavřením okna konverzace vždy přijdete o historii zpráv.

Facebook umožňuje kromě svého webového rozhraní použít pro přístup k chatu také protokol XMPP. O svou cennou historii zpráv tedy nepřijdete, pokud se na Facebook chat připojíte přes některý z Jabber klientů, jako je například Pidgin, Miranda IM nebo QIP Infium. To vše bez potřeby jakéhokoliv doplňku. V našem případě si pro přístup k chatu nastavíme Pidgin, postup pro nastavení ostatních klientů je obdobný.

NASTAVENÍ: Do prohlížeče zadejte http://www.facebook.com/sitetour/chat.php a přihlaste se ke svému účtu. Na stránce nyní klikněte na »Pidgin« a zobrazené parametry zadejte do dialogového okna Pidginu pod nabídkou »Účty | Spravovat | Přidat«. Vše nakonec potvrďte kliknutím na »Uložit«.

Od této chvíle najdete své on-line přátele v okně kontaktů Pidginu. Záznam konverzace můžete poté zobrazit v příslušném komunikačním okně pod nabídkou »Konverzace | Zobrazit záznam«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání