Menu
CHIP Speedtest

Přístup k datům ve starých záložních obrazech disků

26.08.2010 12:31 | Redakce Chip
Po přestupu na Windows 7 ještě na pevném disku zůstala záloha staré instalace XP, vytvořená ve formátu TIB nástrojem True Image Home. Z ní nyní potřebujete několik souborů.

K souborům v TIB archivu můžete přistupovat, aniž byste kvůli tomu museli restaurovat celý systém. Je-li ve Windows 7 nainstalován True Image Home, můžete TIB archiv přímo začlenit do systému jako virtuální jednotku. Funguje to však jen s pravými obrazy disků, nikoli s archivy souborů.

INTEGROVÁNÍ TIB_ARCHIVU JAKO JEDNOTKY: V True Image Home otevřete »Tools & Utilities | Mount«, zvolte požadovaný TIB soubor a klikněte na »Next«. Nástroj nyní jednotlivým diskovým oddílům přiřadí další volná písmena jednotek, ale výběr lze ještě změnit. Pokud chcete soubory v archivu nejen číst, ale také je upravovat, zvolte kromě toho »Oddíly připojit v režimu čtení/zápis«. Po kliknutí na »Sum« bude archiv připojen jako nová jednotka.
Po práci virtuální jednotku příkazem »Tools & Utilities | Unmount« zase odpojte, abyste uvolnili systémové prostředky. Připojení bude zrušeno nejpozději po restartu počítače. 


PŘEVOD TIB SOUBORŮ NA VIRTUÁLNÍ PEVNÉ DISKY: Nová verze True Image Home s označením 2010 navíc přináší rozšířenou funkčnost: můžete v ní archivní TIB soubory transformovat na virtuální pevné disky. Takto vytvořené VHD soubory pak lze jako pevný disk integrovat do virtuálního počítače. Pokud jste si založili TIB zálohu své aktuální instalace Windows 7 Ultimate, můžete tento systém přímo nabootovat jako virtuální počítač z vygenerovaného VHD souboru. U starších záloh to však vzhledem k rozdílnému hardwaru originálního a virtuálního počítače nefunguje.
Pro převod existujícího TIB archivu spusťte v True Image »Tools & Utilities | Convert Acronis Backup«. Pak označte požadovaný archiv nebo pomocí »Browse« navigujte na příslušný TIB soubor. Na výběr jsou zde jen úplné obrazy disků, poněvadž konverze souborového archivu není možná. Zvolte obraz jednoho disku a klikněte na »Next«. Potom jako »Source selection« zadejte cestu a název nového VHD souboru a znovu klikněte na »Next«. Postup potvrďte tlačítkem »Create«. Transformace může trvat i několik hodin a vyžaduje dostatek místa na cílovém nosiči, neboť VHD soubor není komprimovaný. Výhodné naopak je, že pak pro přístup není zapotřebí ani obnovení systému, ani True Image Home.
Upozornění: Transformace inkrementálních záloh zásadně vyžaduje všechny předchozí i první úplnou zálohu. Při konverzi pak vznikne úplný záložní soubor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání