Menu
CHIP Speedtest

Přístup k tematicky příbuzným webovým stránkám

19.08.2010 12:05 | Redakce Chip
Při obsáhlých rešerších k různým tematickým oblastem se rychle otevře třeba i několik desítek panelů. Jejich karty na liště jsou pak ale natolik úzké, že zkrácený titul už téměř nedovoluje usoudit na příslušný obsah. Vyhledání dříve navštívených zajímavých stránek je pak hodně obtížné.

Využívejte rozšířených navigačních možností a barevných karet panelů (záložek) prohlížeče. Jestliže na webové stránce kliknete na odkaz při stisknuté klávese [Ctrl], IE jeho obsah otevře v novém panelu aktuální skupiny. Podržíte-li při kliknutí na odkaz namísto toho stisknutou klávesu [Shift], otevře se nové okno prohlížeče s příslušným obsahem. Pokud naproti tomu prostřednictvím adresního řádku vyvoláte novou doménu a při stisku klávesy [Enter] podržíte [Alt], otevře se nový panel s kartou v jiné barvě.
Toto automatické seskupování se sice samozřejmě postará o lepší přehlednost, má však jednu nevýhodu: poněvadž rešerše zpravidla probíhají jako tematicky orientované, barevné rozlišování stránek podle jmen domén nemá valný smysl. Lepší je označovat stejnou barvou obsahy, které patří k sobě. A dá se to snadno zařídit: příslušnou kartu prostě přetáhněte myší mezi karty nějaké existující skupiny. Karta pak automaticky přijme barvu této skupiny. Další funkce vám pomohou rychle se ve spoustě panelů orientovat. Po kliknutí na ikonu »Přehled záložek« vlevo v liště karet zobrazí Internet Explorer otevřené webové stránky jako miniatury. I při tomto zobrazení zůstávají přiřazení do skupin zachována; indikována jsou barevným orámováním miniatur stránek. Ty však mohou být podle rozlišení monitoru velmi malé. Pak pomůže zobrazení v podobě seznamu, který lze rozevřít dolů směřující šipkou vedle vpravo. Je dobré, že browser skupiny v seznamu zřetelně odděluje.
Chcete-li všechny panely patřící k jedné skupině zavřít, pravým tlačítkem myši klikněte na jednu z karet a v místní nabídce zvolte příkaz »Zavřít tuto skupinu záložek«. Bohužel neexistuje možnost stejně jednoduše uložit skupinu jako složku oblíbených položek. Alespoň však můžete najednou uložit všechny webové stránky otevřené na liště karet. Za tím účelem vlevo na liště karet klikněte na »Oblíbené položky | Přidat k oblíbeným položkám…«, v dialogu zvolte vhodné místo uvnitř oblíbených položek a zadejte název složky, kterou má Internet Explorer založit. A je tu ještě jedna nepříjemnost: sice se jednotlivé panely dají prostřednictvím volby »Nedávno zavřené záložky« znovu otevřít, pro celé skupiny však tato možnost bohužel chybí.
Pro otevření dříve uložené skupiny karet znovu otevřete lištu oblíbených položek, navigujte na příslušnou složku a ukažte na ni. Na konci řádku se objeví modrá šipka. Kliknete-li na ni, všechny obsažené webové stránky se zavedou najednou. Barevné odlišení skupin přitom zůstane zachováno.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání