Menu
CHIP Speedtest

Přístup k Twitteru a Facebooku v Gmailu

10.09.2010 11:51 | Redakce Chip
Po vyřízení pošty na Gmailu přepínáte přes záložky již automaticky na Facebook či Twitter. Existuje však rychlejší cesta.

Integrujte si Facebook či Twitter přímo do nabídky Gmailu. Tak budete moci k těmto službám přistupovat ještě rychleji.

Za tím účelem nejprve přejděte ve schránce do nabídky »Nastavení | Laboratoř«, u funkce s názvem „Přidávání gadgetů podle URL“ přepněte volbu na »Aktivovat« a potvrďte kliknutím na »Uložit změny«. Poté znovu přejděte do nabídky »Nastavení« a zde klikněte na novou položku »Gadgety«.

TWITTER: Pro aktivování gadgetu pro Twitter zadejte do textového pole adresu https://twittergadget.appspot.com/gadget-gmail.xml. Po kliknutí na »Přidat« najdete v levém postranním panelu Gmailu novou položku »Twitter«. Klikněte na ni a pokračujte na odkaz »here«. Na nové stránce nakonec potvrďte propojení tlačítkem »Allow«. Okno uzavřete a přejděte zpět do schránky. Od této chvíle najdete výpis posledních twítů vámi sledovaných uživatelů pod volbou »Twitter«. Ty lze přidávat do oblíbených a reagovat na ně. Nechybí ani oblíbená funkce pro retweet. Panel pro psaní vlastního twítu vyvoláte tlačítkem »change«. V případě vkládání URL jistě oceníte integrovanou zkracovací službu, kterou aktivujete kliknutím na »Shorten URL«.

FACEBOOK: V případě Facebooku použijte pro aktivování gadgetu adresu http://hosting.gmodules.com/ig/gadgets/file/104971404861070329537/facebook.xml a opět potvrďte kliknutím na »Přidat«. Pro rychlý přístup ke svému účtu nyní můžete nově použít položku »Facebook« v levém menu Gmailu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání