Menu
CHIP Speedtest

Přístup ke vzdáleným počítačům přes protokol Telnet

25.01.2011 15:14 | Redakce Chip
Vzdálený počítač chcete dálkově ovládat pomocí protokolu Telnet. Na volání stejnojmenného příkazu v příkazovém řádku však reagují Windows 7 chybovou zprávou.

Windows 7 sice mají klienta Telnetu „na palubě“, ten však není aktivní. Chcete-li jej aktivovat, otevřete Ovládací panely a v nich odkaz »Programy«. V následném dialogu klikněte na »Zapnout nebo vypnout funkce Windows« a v dalším okně zaškrtněte položku »Klient služby Telnet«. Jakmile všechna otevřená okna tlačítkem »OK« opět zavřete, bude změna ihned aktivní a klienta pak můžete v příkazovém řádku spustit příkazem »telnet«.
Upozornění: Telnet je zkratka pro „Telecommunication Network“, tedy označení velmi rozšířeného síťového protokolu na internetu. Data přenáší v otevřeném textu a je považován za nepříliš bezpečný. Podle možností byste proto měli používat jinou metodu přenosu dat, například protokol Secure Shell. Ten je s Telnetem srovnatelný, navíc však data šifruje.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání