Menu
CHIP Speedtest

Přizpůsobení automatických oprav ve Wordu

24.05.2011 10:56 | Redakce Chip
Nejpozději při přechodu na novou verzi Wordu se znovu aktivují četné automatické opravy, které často mohou nadělat více škod než užitku.

Zvláště protivné je, když Word po každém manuálním přechodu na nový řádek napíše další slovo s velkým začátečním písmenem nebo když svévolně přetváří některé zkratky. To lze ale vypnout. Za tím účelem klikněte na ikonu Office a pak na »Možnosti aplikace Word«, ve Wordu 2010 otevřete »Soubor | Možnosti«. Pak zvolte kategorii »Kontrola pravopisu a mluvnice« a klikněte na »Možnosti automatických oprav«. Ve starších verzích je tento příkaz obsažen v nabídce »Nástroje«. Na kartě »Automatické opravy« deaktivujte volbu »Velká písmena na začátku vět«. Zde také zrušte zaškrtnutí u »Psát první písmeno v buňce tabulky velkým písmenem«.
Přejděte na kartu »Automatické úpravy formátu při psaní« a rozhodněte se, které volby budou pro vaši práci užitečné a které ne.  Často jsou praktické funkce jako »Automatické odrážky«, »Automatické číslování« a »Nahrazovat Internetové a síťové cesty hypertextovými odkazy«. Otevřené dialogy potvrďte tlačítkem »OK«.
Upozornění: Wordem automaticky provedené formátování můžete při zpracování textu ihned zrušit klávesovou kombinací [Ctrl]+[Z].

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání