Menu
CHIP Speedtest

Přizpůsobení operačního systému

07.12.2010 18:52 | Redakce Chip
Windows se dají dalekosáhle konfigurovat a přizpůsobit uživatelovu způsobu práce. Bohužel to však není vždy jednoduché. Mnohá nastavení dokonce vyžadují editaci systémového registru. Nesprávné údaje v něm však mohou systém i fatálně poškodit, takže už nepůjde spustit.

Jednodušší a méně náchylné k chybám je nasazení konfiguračních nástrojů, například freewarového TweakNow WinSecret 2010. Program si můžete do počítače zkopírovat například z adresy www.slunecnice.cz/sw/tweaknow-winsecret/. Po spuštění instalační rutiny vás dalším postupem provede průvodce.
TweakNow WinSecret 2010 podporuje vedle Win7 a Visty také Windows XP. Nástroj používá anglickou ovládací plochu. Poněvadž aplikace nutně vyžaduje oprávnění správce, musíte buď být přihlášeni pod takovým účtem, nebo její spuštění autorizovat volbou účtu s administrátorskými právy a zadáním platného hesla. V levé části nástroje vidíte nabídku psanou velkými písmeny, zatímco na pravé straně – v závislosti na zvoleném bodě nabídky – se objevují informace a konfigurační možnosti.
Prostřednictvím položky »System Information« a podřízených bodů nabídky získáte informace o svém počítači. »Windows Cleaner | Startup Manager« vás informuje o programech automaticky spouštěných při zapnutí počítače. Spuštění takové aplikace můžete potlačit tak, že zrušíte zaškrtnutí u příslušné položky. Kromě toho můžete ve »Windows Cleaner« prostřednictvím »Uninstall Program« odinstalovat programy, aniž byste nejprve museli vyvolávat Ovládací panely.
Pro nakonfigurování systému použijte »Windows Secret«. Tato stránka je rozčleněna na karty jako »Applications«, »Control Panel« nebo »Desktop«. Aby Windows při spuštění rovnou přihlásila určitého uživatele, klikněte na »Windows  Logon«. Následně zvolte v pravé části okna vedle »Auto Logon« položku »Enable« a v »User List« označte příslušného uživatele. Pod »Passwort« zadejte heslo uživatele. Nakonec klikněte na »Save«, čímž své úpravy konfigurace aktivujete.
Upozornění: Položka nabídky »Restore Backup« umožňuje provedené změny v předem popsaných oblastech rychle a jednoduše vzít zpět.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání