Menu
CHIP Speedtest

Přizpůsobení pásu karet Office vlastním potřebám

18.06.2011 16:30 | Redakce Chip
Pás karet v Office 2010 obsahuje velké množství funkcí – často však nikoli na místech, kde byste je očekávali.

Počínaje verzí 2010 si můžete v aplikacích Office individuálně upravit pás karet. Za tím účelem aktivujte »Soubor | Možnosti« a vlevo klikněte na kategorii »Přizpůsobit pás karet«.
V jistých mezích lze modifikovat i standardní příkazy. Chcete-li tak učinit, v obou rozevíracích polích »Zvolit příkazy z« a »Přizpůsobit pás karet« nastavte »Všechny karty«. Sekce »Hlavní karty« označuje karty dostupné vždy, všechny ostatní závisí na kontextu. Na pravých stranách můžete prostřednictvím zaškrtávacích políček zapnout nebo vypnout celé karty. Jednotlivé příkazy jsou organizovány do skupin. Jejich zobrazení vyvoláte kliknutím na znak „plus“ před příslušnými kartami. Označenou skupinu můžete přesouvat pomocí symbolů šipek nebo přetažením myší. Lze tak skupiny nově setřídit nebo přesunout na jiné karty. Tak například v Excelu se skupina »Makra« nachází na kartě »Zobrazit«. Abyste k ní umožnili trvalý přístup, můžete ji přesunout na kartu »Domů«. Ze standardních nabídek je možné celé skupiny »Odebrat«.
Jednotlivé doplňkové příkazy nelze přidávat do existujících skupin, nýbrž jen do nových, uživatelem definovaných skupin. Klikněte proto ve struktuře vpravo na požadované místo a pak na »Nová skupina«. Dále klikněte na »Přejmenovat« a zadejte vhodné označení. Tak je možné založit i nové karty. Všechny elementy setřiďte, jak bylo popsáno výše. Chcete-li doplnit další příkazy, novou skupinu vpravo ponechte označenou a vlevo v rozevíracím poli zvolte nastavení pro výběr příkazů, například »Všechny příkazy« nebo »Makra«. Nyní vlevo označte dotyčný příkaz a klikněte na »Přidat«. Nepoužívané příkazy můžete potlačit tak, že je označíte a kliknete na »Odebrat«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání