Menu
CHIP Speedtest

Přizpůsobení šablon složek v Průzkumníku

16.06.2010 20:49 | Redakce Chip
Přizpůsobení šablon složek v Průzkumníku
Vista se snaží samočinně rozpoznat, jaký druh dat složka obsahuje. Pak soubory zobrazuje prostřednictvím vhodné šablony, například ve formě miniaturních náhledů v případě fotografií. Ne vždy se to však podaří.

V Průzkumníku můžete šablonu pro zobrazení obsahu složky rychle přizpůsobit ručně. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na složku a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Přejděte na kartu »Vlastní nastavení« a v rozevíracím poli „Použít tento typ složky jako šablonu:“ změňte nastavení například na »Obrázky a videa«. Kromě toho můžete níže také aktivovat volbu »Tuto šablonu použít i na podsložky«. Tak příslušnou šablonu rovnou přiřadíte celé podřízené adresářové struktuře. Nastavení potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.
Pokud Windows nemají šablony přiřazovat samostatně, můžete toto počínání pro všechny nově zakládané složky potlačit v systémovém registru. Za tím účelem otevřete v nabídce Start položku »Spustit«, zadejte »regedit« a klikněte na »OK«. V takto vyvolaném editoru registru přejděte na klíč HKEY_CURRENT_USERSoftwareClassesLocal SettingsSoftwareMicrosoftWindowsShellBags. Poté aktivujte »Úpravy | Nový | Klíč«. Zadejte »AllFolders« a stiskněte [Enter]. Stejným způsobem vytvořte v novém „klíči“ podklíč »shell« a ponechte jej označený.
Nyní klikněte do pravé části okna a aktivujte »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota«. Jako název zadejte »FolderType« a potvrďte tlačítkem »OK«. Pro úpravu teď na novou položku dvojitě klikněte. Jako hodnotu zadejte »NotSpecified« a klikněte na »OK«. Poté editor registru zavřete.
Napříště už se operační systém nebude u nově otevíraných adresářů pokoušet poznat typ obsažených souborů sám. Už jednou rozpoznané obsahy i vámi vlastnoručně provedená nastavení ovšem zůstanou v platnosti, takže se šablonami můžete i nadále pracovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání