Menu
CHIP Speedtest

Přizpůsobení zabezpečení pro otevírání příloh

11.06.2010 08:06 | Redakce Chip
Přizpůsobení zabezpečení pro otevírání příloh
Obdrželi jste e-mail s důležitou přílohou, kterou však Outlook blokuje. Jak lze toto opatření obejít?

Outlook neumožňuje otevřít v příloze určité typy souborů (například soubory s příponou EXE), protože představují riziko zanesení virů do počítače. I takováto příloha však v e-mailu stále existuje! Abyste se k této příloze dostali, stačí malý zásah do registru Windows.

Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« tedy otevřete editor registru. Pod Vistou nebo Windows 7 stačí zadat »regedit« do vyhledávacího pole v nabídce Start a stisknout [Enter]. V editoru ověřte, zda existuje klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice12.0OutlookSecurity«. Pokud ano, přejděte rovnou ke kroku »Konfigurace«. Pokud klíč registru neexistuje, přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoft« a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. V nabídce vyberte »Nový | Klíč «, jako název zadejte číslo »12.0« a stiskněte [Enter]. Tímto způsobem vytvořte požadovaný klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice12.0OutlookSecurity« a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Z nabídky vyberte »Nový | Řetězcová hodnota«, jako název zadejte »Level1Remove« a potvrďte klávesou [Enter].

KONFIGURACE: Na novou položku »Level1Remove« nyní dvojitě klikněte a do pole zadejte příponu souboru, kterou chcete v Outlooku povolit. Tedy například

.exe

Chcete-li zadat více typů souborů, použijte zápis

.exe;.com

Změnu potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru ukončete a restartujte počítač. Od příštího spuštění Outlooku již budete moci potřebné typy souborů otevřít.

Upozornění: Zvolte pouze takové typy souborů, které potřebujete. Seznam všech blokovaných přípon souborů naleznete na adrese
http://office.microsoft.com/cs-cz/outlook/HA012299521029.aspx.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání