Menu
CHIP Speedtest

Pro pěkné podvodní fotografie je nutné se dobře vybavit

21.04.2014 14:44 | Pavel Trousil
Pro pěkné podvodní fotografie je nutné se dobře vybavit

Podvodní pouzdra jsou většinou vyrobena ze silného polykarbonátu a jsou vodotěsná až do hloubky 40 metrů – tedy za předpokladu, že se správně používají.

tip2-nahled

Před zavřením krytu zkontrolujte, zda je gumový těsnicí kroužek na správném místě – tedy většinou v drážce. Než kryt použijete přímo v moři se svým přístrojem, doporučujeme jeho vodotěsnost vyzkoušet – ponořte prázdný kryt do kbelíku s vodou. Tento test je samozřejmě lepší provést ještě doma. Pokud se ani po delší době neobjeví žádné bublinky, vyzkoušejte ještě všechna tlačítka, a potom kryt můžete prohlásit za vodotěsný.

Až se budete chtít opravdu potápět, vložte fotoaparát do krytu ještě v klidu v hotelu. Do těsnění ani do uzavřeného krytu vám tak nenafouká písek z pláže nebo nenastříká voda z lodi. Pouzdro také dobře připevněte k ruce nebo ke svému vybavení. Tak se vám neztratí, když budete potřebovat mít z nějakého důvodu volné ruce.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání