Menu
CHIP Speedtest

Problémy se starými hrami

27.12.2014 14:39 | Karel Kovar
Problémy se starými hrami

V některých starých programech, především ve hrách, dochází ke špatnému zobrazování barev, případně k trhanému zobrazování. Jak si s tímto problémem poradit?

Nejjednodušším, ale obvykle také nejméně fungujícím způsobem je využití režimu kompatibility. Stačí jen najít spustitelný soubor problematického programu a kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky pak zvolte možnost Vlastnosti a v okně, které se objeví, přejděte na kartu »Kompatibilita«. Zde v sekci »Režim kompatibility« zvolte příslušný operační systém, pro který byl daný program vytvořen. Pokud tento režim nepomůže, je čas na další trik. Za celou řadu problémů může i prostředí Aero, které má na svědomí především potíže se zobrazením barev. To lze ale vyřešit vypnutím procesu „explorer“. V některých programech stačí tento proces „odstřelit“ po jejich spuštění, v jiných je to nutné provést ještě před samotným spuštěním. V tomto případě doporučujeme pro zjednodušení procesu použít dávkový soubor.

Proto klikněte pravým tlačítkem myši na ploše a pomocí příkazu »Nový | Textový dokument« vytvořte textový soubor. Do něj zadejte následující příkazy:

taskkill /F /IM explorer.exe
JmenoSouboruProgramu.exe
Start explorer.exe

V Poznámkovém bloku klikněte na »Soubor | Uložit jako« a v dolní části v sekci »Uložit jako typ« zvolte možnost »všechny soubory .«. Do položky »Název souboru« nyní zadejte »spusteniprogramu.bat« a kliknutím na »Uložit« vše potvrďte. Pomocí dávkového souboru by se nyní měl program spustit bez problémů.

Poznámka: V některých případech je nutné do dávkového souboru ke jménu problematického programu přidat i celou cestu. 

2014-02-z12-trik5-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání