Menu
CHIP Speedtest

Problémy se změnou implicitního fontu dokumentu

13.05.2014 19:04 | Karel Kovar
Problémy se změnou implicitního fontu dokumentu

Při práci ve Wordu se někdy stává, že nejde změnit implicitní font textu.

Na první pohled je změna akceptována, ale po novém otevření uloženého dokumentu je v textu opět starý font. Nejčastěji k podobné situaci dochází, pokud pracujete s dokumenty vytvořenými jiným uživatelem s odlišně nastaveným Wordem.
Nejjednodušším řešením tohoto problému je změna implicitního fontu přímo v základní šabloně, což zároveň způsobí, že vámi zvolený font bude využíván v každém nově vytvořeném dokumentu.

Nejprve tedy vytvořte nový dokument – klikněte na tlačítko »Office«, zvolte příkaz »Nový« a klikněte na možnost »Prázdný dokument«. Je také možné použít klávesovou zkratku [CTRL]+[N].

Poté v horním menu zvolte záložku »Domů« a v poli výběru stylů klikněte pravým tlačítkem na ikonu »Normální«. Z kontextové nabídky, která se objeví, zvolte možnost »Změnit« a v nově otevřeném okně vyberte požadovaný font. Nezapomeňte zaškrtnout zatržítko u položky »Nové dokumenty založené na této šabloně« a nakonec vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«.

obraz10-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání