Menu
CHIP Speedtest

Procesory: přehled o jádrech

23.05.2014 15:45 | Pavel Trousil
Procesory: přehled o jádrech

Pokud byste rádi věděli, co zrovna dělá váš procesor, jaké aplikace ho vytěžují a jakou má teplotu, můžete si nainstalovat miniaplikaci All CPU Meter.

cpu

Miniaplikace pracuje jako gadget pod systémy Windows 7/8 a Vista, takže procesor můžete mít stále pod dozorem. Miniaplikaci CPU Meter si můžete zdarma stáhnout z internetu na http://addgadget.com/. Po jednoduché instalaci se objeví na ploše a informuje vás o velikosti paměti, jejím využití, o typu procesoru, frekvenci, na jaké pracuje, a o vytížení jednotlivých jader. U některých verzí procesoru zjistíte i teplotu a můžete nastavit upozornění, pokud překročí zadaný parametr. Při instalaci nevybírejte standardní instalaci („Standard Instalation“), ale vlastní („Custom Installation“), jinak se vám kromě miniaplikace nainstaluje i AVG Toolbar a AVG Secure Search.

Na uvedené stránce najdete i další šikovné miniaplikace: Network Meter, GPU MeterBattery Meter a Drives Meter. Drives Meter vás informuje o stavu disku, jeho zaplněnosti a přenosové rychlosti při čtení a při zápisu. Network Meter zobrazuje IP adresu a přenosové rychlosti při downloadu a uploadu. Můžete pomocí něj sledovat, zda nedochází k neobvyklému provozu na síti. GPU Meter pak informuje o stavu grafické karty a Battery Meter vám podává podrobné informace o baterii.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání