Menu
CHIP Speedtest

Pročištění historie seznamu odkazů v hlavním panelu

13.04.2011 06:09 | Redakce Chip
Jako cíle nabízejí seznamy odkazů také soubory podchycené v historii. Ty byste chtěli buď jednotlivě, nebo kompletně vymazat, nebo dokonce tuto funkci zcela potlačit, aby si jiní uživatelé PC nemohli tak snadno prohlížet naposledy zpracovávané dokumenty.

Seznamy odkazů můžete kompletně vyprázdnit a deaktivovat nebo z nich cíleně odstranit jednotlivé položky. 


ZPRACOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH PRVKŮ: Pravým tlačítkem myši klikněte na příslušný program v hlavním panelu, aby se zobrazil jeho aktuální seznam odkazů. Potom znovu pravým tlačítkem myši klikněte na nějakou položku v tomto seznamu. Kontextovým příkazem »Odepnout z tohoto seznamu« ji zrušíte. Můžete ji však namísto toho v seznamu odkazů natrvalo ukotvit. Za tím účelem prostě klikněte na ikonu připínáčku. 


KOMPLETNÍ VÝMAZ SEZNAMU ODKAZŮ: Chcete-li seznamy odkazů úplně odstranit, pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v hlavním panelu a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Pak přejděte na kartu »Nabídka Start« a tam v sekci »Soukromé« deaktivujte volbu »Uložit a zobrazit naposledy otevřené položky v nabídce Start a na hlavním panelu«. Změnu postupně potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Tím jste všechny seznamy odkazů v hlavním panelu kompletně vymazali a funkci deaktivovali.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání