Menu
CHIP Speedtest

Prodlužte životnost zařízení vyčištěním filtru

17.02.2015 11:08 | Pavel Trousil
Prodlužte životnost zařízení vyčištěním filtru

V případě projektorů obecně platí, že by se jejich filtr měl vyčistit zhruba po 100 hodinách používání. Pravidelným čištěním jeho životnost prodloužíte.

projektor

Dříve než se do čištění pustíte, měli byste projektor odpojit od přívodu elektrické energie, a pokud jste ho ještě nedávno používali, musíte pochopitelně počkat, až úplně vychladne – některé části jsou nebezpečně horké.

Než s čištěním začnete, připravte si všechno potřebné vybavení, do kterého patří i sirka, čisticí tyčinka nebo podobná věc. Opatrně ji vložte do ventilátoru, aby se nemohl v průběhu čištění roztočit, což by ho mohlo poškodit. Šikovnou pomůckou při čištění projektoru i dalších podobných zařízení je stlačený vzduch. Stlačený vzduch ve spreji je relativně levný – stojí okolo 100 Kč. Nastavte vysavač na co nejmenší výkon a nasávejte s ním nečistoty, které se hromadí na jedné straně krytu při použití stlačeného vzduchu. Tak zabráníte tomu, aby se prach z projektoru při použití vzduchu přesunul na jiné místo. Máte-li kompresor, můžete ho samozřejmě použít místo stlačeného vzduchu, ale zkontrolujte, zda z něj nestříká olej.

Nejefektivnějším způsobem čištění filtru je však voda. Opatrně vyjměte filtr z krytu projektoru a vyčistěte ho vlažnou vodou – nepoužívejte raději žádné čisticí prostředky, které by ho mohly poškodit. Než filtr umístíte zpět do projektoru, musí být úplně suchý. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání