Menu
CHIP Speedtest

Propojení aktuálních údajů o počasí s mapou

21.03.2011 09:14 | Redakce Chip
Víkend je přede dveřmi – bude počasí přát výletu do přírody? Při odhadu povětrnostní situace pomohou aktuální družicové snímky.

Současná verze Google Earth nabízí vylepšené funkce pro již dříve integrované vrstvy zobrazující různé meteorologické prvky. V programu nejprve vlevo v postranní liště v sekci »Vrstvy« klikněte na znaménko plus u kategorie »Počasí«. Nyní jednotlivě aktivujte úrovně »Oblačnost«, »Radar«, »Aktuální situace a předpověď« a »Informace«.

Program teď během navigování stále prezentuje aktuální povětrnostní údaje. Jakmile se pomocí zoomu přiblížíte dostatečně blízko, nacházíte se prakticky pod těmito vrstvami mraků a opět vidíte mapu. V některých regionech uvidíte dokonce animaci deště.

Náhled se dá dokonce nakonfigurovat a posléze přehrát jako satelitní nebo radarový film. Za tím účelem nejprve vlevo pod nastavením vrstev klikněte na odkaz »Informace«. Zobrazený dialog vás pak informuje o aktuálním čase poslední aktualizace dat a poněkud podrobněji vysvětlí, odkud data pocházejí. Potom klikněte například vedle časového údaje poslední podoby oblaků na odkaz »Stáhnout«. Vlevo nahoře ve struktuře nyní pod »Dočasná místa« najdete odkaz »Animace oblačnosti«. Zavřete dialog a vlevo deaktivujte celou vrstvu »Počasí«, aby se údaje nepřekrývaly. Potom aktivujte »Animace oblačnosti« za posledních 24 hodin. Chvíli potrvá, než budou všechna data na pozadí správně zavedena. V nahoře zobrazené řídicí liště určete požadovaný časový úsek a spusťte animaci. Pomocí ikony »Nastavení« v pravé horní části okna můžete ještě regulovat rychlost animace nebo ji nakonfigurovat jako smyčku.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání