Menu
CHIP Speedtest

Propojení Outlooku s Facebookem

09.11.2010 11:00 | Redakce Chip
Propojení Outlooku s Facebookem
Nový Outlook 2010 nabízí propojení kontaktů v adresáři se seznamem přátel z Facebooku, LinkedIn a MySpace. Tuto funkcionalitu byste ocenili i ve starších verzích Outlooku.

Pokud používáte Outlook verze 2003 nebo 2007, lze propojení s těmito komunitními servery snadno zařídit. Stačí si pouze doinstalovat nástroje přímo od Microsoftu.

Nejprve je potřeba stáhnout Outlook Social Connector z adresy www.slunecnice.cz/sw/outlook-social-connector. Po nainstalování spusťte Outlook a otevřete »Nástroje | Social Network Account Settings«. V novém okně klikněte na »View Social Network providers…«. Otevře se webová stránka, ve které klikněte na ikonu Facebooku a ze stránky si stáhněte a poté nainstalujte další doplněk Outlook Social Connector Provider for Facebook.

Změna se v Outlooku projeví až po jeho ukončení a znovuspuštění. Spolu s hlavním oknem Outlooku se zobrazí okno doplňku. V něm pomocí zatržítka aktivujte »Facebook«, vyplňte přihlašovací údaje ke svému účtu a potvrďte tlačítkem »Connect« a »Finish«. Hlášení o úspěšném propojení zavřete kliknutím na »Close«.

Od této chvíle najdete u každého svého kontaktu v adresáři výpis posledních aktivit vašich přátel a jejich profilovou fotografii. Přepnutím na »Mail« zobrazíte poslední e-mailové konverzace. Zobrazit lze také společné schůzky a výpis přílohy přijaté od této osoby. Přímo z prostředí Outlooku můžete také rozšiřovat řadu svých přátel – slouží k tomu tlačítko »Add«, které najdete pod místem pro profilovou fotografii kontaktu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání