Menu
CHIP Speedtest

Propojení Windows Live Messengeru s Outlookem

23.05.2011 03:00 | Redakce Chip
Používáte-li pro elektronickou komunikaci Outlook v kombinaci s Live Messengerem, můžete obě tyto aplikace efektivně propojit.

Pokud se vám líbí možnost mít přehled o on-line dostupnosti vašich přátel také z prostředí e-mailového klienta, postupujte následovně:

Spusťte Outlook a tam klikněte na »Zobrazení | Podokno osob | Nastavení účtu«. V případě, že nové okno neobsahuje žádné doplňky, klikněte na »Zobrazit poskytovatele…«. Otevře se webová stránka, kde z nabídky zvolte »Windows Live«. Na stránce pro stažení vyberte češtinu, potvrďte »Change« a poté si stáhněte doplněk ve verzi podle toho, zda používáte 32bitový, nebo 64bitový systém.

Po stažení a nainstalování doplňku Outlook ukončete a poté opět spusťte. Postupem »Zobrazení | Podokno osob | Nastavení účtu« opět otevřete okno doplňků a tam pomocí zatržítka aktivujte »Windows Live Messenger«. Vyplňte přihlašovací údaje ke svému účtu a potvrďte tlačítky »Připojit«, »Dokončit« a »Zavřít«.

Při spuštěném Messengeru nyní v poště uvidíte vedle e-mailu či jména uživatele přihlášeného k síti Windows Live také ikonku jeho stavu. Kliknutí na tuto stavovou ikonu vyvolá nabídku, ze které lze rychle vyvolat okno pro chat v Messengeru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání