Menu
CHIP Speedtest

Provozování dvou dalších monitorů s notebookem

01.08.2011 08:40 | Redakce Chip
Potřebujete provozovat více monitorů pro CAD aplikace, internetový obchod nebo pro grafické návrhy. Pro vaši práci by však byl ideální notebook, který potřebujete i pro práci v terénu. Prostě potřebujete obě věci najednou.

Pokud chcete provozovat s notebookem více monitorů, musíte si pořídit model s více digitálními výstupy. Takový notebook musí mít DisplayPort a HDMI výstup. Oba tyto výstupy můžete ovládat samostatně, takže můžete vytvořit prostředí, kdy budete mít jeden monitor na jedné straně a druhý monitor na druhé straně notebooku.
Ještě poznámka: Není mnoho uživatelů, kteří skutečně potřebují další dva monitory ke svému notebooku. Nutno ale dodat, že není ani moc notebooků, které to umožňují. Když jsme pátrali na internetu, narazili jsme jen na několik takových, konkrétně jsme našli jen pět modelů: dva 15,6“ notebooky od Fujitsu, dva 15,6“ od Asusu a jeden 17“ model od firmy HP. Jejich cena přitom začíná na 16 000 Kč a pokračuje hodně dál. Pokud nemíníte investovat do nového notebooku, který provozování více monitorů umožňuje, je tu i další řešení. Můžete totiž použít USB-to-DVI adaptér, který připojíte k USB portu, a získáte další DVI výstup. Takovéto zařízení zakoupíte za cenu okolo 1 300 Kč a je vhodné do kancelářského prostředí nebo pro internetové aplikace. Jak ale už způsob připojení naznačuje, jde o připojení s jistými omezeními. Na HD video nebo 3D hry totiž můžete v tomto případě zapomenout.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání