Menu
CHIP Speedtest

Psaní dlouhých SMS z počítače

11.06.2010 08:24 | Redakce Chip
Psaní dlouhých SMS z počítače
Delší SMS lze namísto pracného vyťukávání na klávesnici vaší Nokie vytvořit také pomocí počítače. Výhoda je zřejmá – jde to mnohem rychleji. Jak na to?

Propojení telefonu s počítačem skrze datový kabel, Bluetooth nebo infraport obstará softwarový balík Nokia PC Suite, který najdete v každém balení telefonu značky Nokia, případně si jej můžete stáhnout z adresy
http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/pc-suites. Zde zvolte »Stáhnout«, na nové stránce vyberte z nabídky model svého telefonu a opět klikněte na »Stáhnout«. Soubor EXE poté uložte na disk a spusťte. Dále postupujte podle pokynů instalačního programu.

Po dokončení instalace se zobrazí průvodce připojením telefonu k počítači, kde pokračujte na »Další«. Z nabídky zvolte typ spojení, který chcete používat, a ujistěte se, zda je telefon k počítači připojen kabelem, případně zda je zapnut Bluetooth/infraport. V dalším kroku vyhledá průvodce všechna dostupná zařízení, z nabídky vyberte požadovaný telefon a potvrďte kliknutím na »Další« a »Dokončit«.

Po navázání spojení se Nokia PC Suite spustí automaticky. Pro vytvoření nové zprávy klikněte v okně programu na ikonu »Zprávy« a v novém okně pokračujte na »Soubor | Nový objekt | Zpráva«. Tímto způsobem otevřete »Editor zpráv«, kde klikněte na ikonu »Vyberte příjemce« a poklepáním na kontakt z adresáře zvolte jednoho nebo více příjemců, případně zadejte číslo příjemce přímo do pole »Komu«. Zprávu nakonec odešlete klinutím na »Poslat zprávu«. Veškeré odeslané zprávy napsané pomocí Nokia PC Suite budou samozřejmě i ve složce odeslaných zpráv v telefonu.

Editor zpráv se však neomezuje pouze na jednoduché posílání textových zpráv – kliknutím na tlačítko »Přepnout do režimu MMS« můžete pomocí počítače tvořit i multimediální zprávy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání