Menu
CHIP Speedtest

Reaktivace seznamu naposledy otevřených dokumentů

27.12.2013 08:05 | Karel Kovar
Reaktivace seznamu naposledy otevřených dokumentů

Předchozí verze Windows nabízely praktický přehled naposledy otevřených dokumentů.

Přímo z nabídky Start tak bylo možné rychle otevřít data, se kterými jste naposledy pracovali. Ve Windows 7 je ale tato funkce implicitně zakázána a uživatelé musí využívat seznamu naposledy použitých souborů u jednotlivých programů (například tabulek u aplikace Excel). To ale pro celou řadu uživatelů není příliš praktické – především začátečníci mají problémy pamatovat si, v kterém programu s daným dokumentem pracovali a kde ho „najdou“.

Naštěstí je nastavení známé ze starších verzí možné snadno povolit i ve Windows 7. Nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na »Start« a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Vlastnosti«. V kartě »Nabídka Start« poté klikněte na »Přizpůsobit« a v seznamu zatrhněte volbu »Naposledy otevřené položky«. Nastavení potvrďte – dvakrát klikněte na »OK«. Pokud nyní otevřete nabídku Start, v pravém sloupci najdete otevírací menu, které obsahuje naposledy otevřené položky.

trik5-nahled

Reaktivace seznamu naposledy otevřených dokumentů

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání