Menu
CHIP Speedtest

Restart deaktivovaného Správce úloh

31.03.2010 13:36 | Redakce Chip
Ačkoliv jste přihlášeni k účtu s oprávněním správce, při pokusu o spuštění Správce úloh kombinací [Ctrl]+[Alt]+[Del] se objeví zpráva »Správce úloh byl zakázán administrátorem«.

Používáte-li XP Professional, postupem »Start | Spustit«, »gpedit.msc« a »OK« otevřete editor zásad skupiny. Tam v levé části otevřete »Konfigurace uživatele | Šablony pro správu | Systém | Možnosti klávesové zkratky Ctrl+Alt+Del«. Potom v pravé části okna dvojitě klikněte na položku »Odebrat Správce úloh« a jeho nastavení přepněte na »Zakázáno«.
Pod XP Home otevřete editor registru a v něm navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem«. Pak v pravé části okna dvojitým kliknutím otevřete položku »DisableTaskMgr«, její hodnotu změňte na »0« a potvrďte tlačítkem »OK«.
Upozornění: Po této akci byste bezpodmínečně měli v počítači nasadit aktualizovaný virový skener a antispywarový nástroj, aby zkontrolovaly systém na přítomnost škodlivého softwaru – deaktivace Správce úloh pro administrátora totiž může souviset s viry či jinými škůdci.Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání