Menu
CHIP Speedtest

Restart multifunkčního zařízení

13.03.2016 11:03 | Pavel Trousil
Restart multifunkčního zařízení

Namísto očekávaného výtisku z tiskárny se na počítači objevila hláška, že tiskárna je v režimu off-line. Existuje pro to několik příčin a také několik způsobů řešení.

Pokud jde o tiskárnu, která je k počítači připojena prostřednictvím USB, nejprve zkontrolujte, zda je USB kabel dobře zapojen a zda je tiskárna připojena k elektrické zásuvce a skutečně
zapnutá.
Pokud se zdá, že je vše v pořádku, a tiskárna přesto netiskne, zkuste připojit USB kabel do jiného USB portu počítače. Jako off-line se může hlásit i v případě, že je v úsporném režimu. Krátkým stisknutím zapínacího tlačítka ji ihned aktivujete. Pokud ani to nepomůže, otevřete »Ovládací panely« a v části »Hardware a zvuk« najděte »Zobrazit zařízení a tiskárny«. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikoně požadované tiskárny se dostanete do jejích vlastností. V záložce »Zabezpečení« zkontrolujte, zda je u ní povolen tisk. Dále zkontrolujte, zda je požadovaná tiskárna nastavena jako výchozí tiskárna, případně zda jste ji při tisku zvolili. Pokud ani toto řešení nepomůže, doporučujeme vám tiskárnu odebrat a znovu nainstalovat její ovladače podle pokynů výrobce.
Pokud jde o síťovou tiskárnu, může jít samozřejmě i o problém domácí sítě. Ujistěte se, že jsou tiskárna i router zapnuty, že je tiskárna připojena ke stejné Wi-Fi síti jako váš počítač a že je sdílena pro síťové počítače. Poté zkuste vytisknout zkušební stránku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání