Menu
CHIP Speedtest

Režim Letadlo a zákaz nežádoucího přístupu k síti

05.06.2014 08:21 | Karel Kovar
Režim Letadlo a zákaz nežádoucího přístupu k síti

Stejně jako smartphony i notebooky či tablety s Windows 8.1 nabízí možnost pomocí režimu Letadlo odpojit všechna bezdrátová připojení.k čemu se může hodit?

Tato varianta provozu se hodí nejen do letadla, ale lze ji využít při celé řadě dalších příležitostí: například při důkladné antivirové kontrole nebo pokud chcete při instalaci aplikace zabránit její on-line aktivaci. Tímto způsobem lze i zabránit nechtěnému tajnému přístupu k Wi-Fi hotspotům nebo stahování dat na pozadí.

Abyste mohli režim Letadlo aktivovat, umístěte ukazatel myši do pravého horního rohu obrazovky nebo použijte klávesovou zkratku [Windows] + [C]. V Charm baru, který se objeví, zvolte položku »Nastavení« a poté v dolní části klikněte na »Změnit nastavení počítače«. Poté se přepněte na kategorii »síť« a potom do sekce »Režim v letadle« . Tato oblast je ale přístupná pouze tehdy, pokud jste k internetu připojeni pomocí bezdrátové sítě. Pro aktivaci tohoto režimu stačí posuvník přesunout do pozice »Zapnuto« .

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání