Menu
CHIP Speedtest

Řízení náhledů v hlavním panelu Windows 7

29.04.2011 07:34 | Redakce Chip
Jako inovace se v hlavním panelu pod Windows 7 automaticky zobrazí miniaturní náhled odpovídajícího okna, jakmile kurzor myši najede na některé tlačítko panelu. V případě browseru s několika otevřenými „taby“ to však může být zavádějící.

Pravidla zobrazování náhledů v hlavním panelu můžete individuálně nastavit, aniž byste užitečnou funkci museli kompletně vypnout. Pro většinu internetových prohlížečů můžete přímo v programu určit, jak se má zobrazování náhledů chovat. Tak lze potlačit rušivé náhledy, nebo naopak funkci aktivovat, pokud není aktivována standardně.
V Internet Exploreru 9 za tím účelem otevřete »Nástroje | Možnosti Internetu«. Na kartě »Obecné« v sekci »Záložky« klikněte na »Nastavení«. V následném dialogu určuje chování náhledů volba »Zobrazit náhledy pro jednotlivé záložky na hlavním panelu«. Standardně aktivní hodnotu zde můžete vypnout, pokud by náhledy v hlavním panelu byly nepřehledné nebo rušivé. Otevřené dialogy potvrďte tlačítkem »OK«.
Ve Firefoxu zadejte do adresního řádku »about:config« a stiskněte [Enter]. Následné varování potvrďte kliknutím na »Budu opatrný, slibuji!«. Do vstupního pole »Filtr« vložte »browser.taskbar.previews.enable« a níže na tento parametr dvojitě klikněte. Přednastavenou hodnotu »false« přepněte na »true«, chcete-li zobrazování náhledů aktivovat, nebo je stejným způsobem zase vypněte. Nastavení začne platit okamžitě.
U Opery vložte do adresního řádku rovněž »about:config« a stiskněte [Enter]. Potom klikněte na položku »User Prefs«, čímž vyvoláte zobrazení seznamu rozšířených konfiguračních nastavení. V něm hluboko dole vyhledejte položku »Use Windows 7 Taskbar Thumbnails«. Tato volba je standardně vypnuta, můžete ji však zapnout zaškrtnutím příslušného políčka. Potom „odrolujte“ na konec seznamu a nastavení potvrďte kliknutím na »Uložit«. Závěrečné hlášení o úspěšné změně parametru potvrďte tlačítkem »OK«.
Upozornění: Google Chrome zatím nedisponuje možností, jak ovlivnit chování náhledů. Obecně je zobrazování náhledů dostupné pouze tehdy, je-li ve Windows 7 aktivováno Aero.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání