Menu
CHIP Speedtest

Rozdělení textu do více buněk

31.12.2014 16:00 | Karel Kovar
Rozdělení textu do více buněk

Ve strukturovanější tabulce byste rádi rozdělili obsah buňky do dvou, aby bylo možné s tabulkou lépe pracovat.

Sloučení několika buněk je poměrně snadná operace, kterou zvládne většina uživatelů pomocí několika kliknutí. Jen málokdo ale ví, že ani rozdělení obsahu buňky není příliš složité. Jak na to?

Nejprve klikněte na sloupec, který chcete rozdělit. V další kroku přejděte na kartu »Data«, kde v sekci »Datové nástroje« klikněte na příkaz »Text do sloupců«. Spustí se »Průvodce převodem textu do sloupců«. Zde klikněte na »Další«. V následujícím kroku musíte zvolit, jakým znakem jsou jednotlivé položky odděleny – stačí jen zvolit příslušné zatržítko. Například pokud máte v první buňce data v podobě jména a příjmení oddělena Josef, Novák, měli byste přidat zatržítka u položek »Čárka« nebo »Mezera«. V dolní části okna vidíte náhled, jak budou separovaná data vypadat. Pokud jste s rozdělením dat spokojeni, klikněte na »Další«. V následujícím kroku se volí, jak budou vypadat sloupce s rozdělenými daty. Zde můžete nechat formátování na Excelu nebo ho upravit sami. Pokud jste vybrali druhou možnost, zvolte vždy v sekci »Náhled dat« příslušný sloupec a pomocí volby »Formát dat ve sloupcích« mu přiřaďte požadovaný formát. Po kliknutí na tlačítko »Dokončit« se data rozdělí přesně podle vašich pokynů.

2014-02-z12-trik9-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání