Menu
CHIP Speedtest

Rozmazaný obsah oken po upgradu na Windows 10

27.03.2016 06:35 | Karel Kovar
Rozmazaný obsah oken po upgradu na Windows 10

Po upgradu na Windows 10 máte ve všech programech Microsoft Office rozmazaný obsah oken. To je velký problém především u textových souborů, které jsou špatně čitelné. Jak to lze opravit?

Prvním krokem při řešení tohoto problému by měla být kontrola, zda jsou ovladače hardwaru (především grafické karty) ve verzi kompatibilní s Windows 10. Proto přejeďte kurzorem do pravého spodního rohu obrazovky a poté v horní části okna, které se objeví klikněte na »Hledat«. Nyní do vyhledávacího pole napište »Správce« a poté klikněte na položku »Správce zařízení«. Nyní rozkřikněte jednotlivé kategorii zařízení, aby se rozbalil jejich obsah. Problém je, pokud je u názvu zařízení žlutá ikona upozornění – ta signalizuje, že se zařízením není něco v pořádku. Dvojklikem si problematické zařízení otevřete a zobrazte podrobnosti o tomto zařízení. Obvykle je problém v ovladačích, které je nutné aktualizovat – většinou je naleznete na stránkách výrobce hardwaru.

Pokud je v oblasti hardwaru vše pořádku, přejděte ve Windows do sekce »Nastavení | Systém | Displej« a zjistěte, zda nebylo změněno nastavení  »Změnit velikost textu, aplikací a dalších položek« - mělo by zde být 100%.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání