Menu
CHIP Speedtest

Rozostřete snímky pomocí Gaussovského rozostření

02.09.2015 10:41 | Pavel Trousil
Rozostřete snímky pomocí Gaussovského rozostření

Při úpravě fotografií v editoru Photoshop je někdy účelné mírně rozostřit pozadí – tak přilákáte oči pozorovatele především k ústřednímu tématu snímku a zvýrazníte ho. 

Provedete to tak, že nejprve duplikujete vrstvu s otevřenou fotografií. Proto buď stiskněte kombinaci kláves [CTRL] a [J], nebo klikněte pravým tlačítkem myši v okně vrstvy na fotografii a z nabídky vyberte »Duplikovat vrstvu«. Potom klikněte na duplicitní vrstvu, která by se měla objevit nad originální vrstvou. Otevřete nabídku filtrů a vyberte z ní »Rozostření | Gaussovské«. Nastavte velikost »Poloměru« tak, aby to odpovídalo velikosti fotografie i vašim představám. Podívejte se na provedené změny v náhledu a nastavení potvrďte pomocí »OK«. Filtr se aplikuje pouze na vybrané vrstvě. Následně musíte odstranit části vrstvy, které chcete na snímku zachovat ostré. K tomu můžete s úspěchem použít nástroj »Guma«. V závislosti na složitosti objektu můžete také použít nástroj »Kouzelná hůlka«. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání