Menu
CHIP Speedtest

Rozpoznání MP3 přehrávače jako disku

01.02.2011 14:54 | Redakce Chip
Váš MP3 přehrávač se ve Windows hlásí jako přehrávač. Vy ho ale chcete použít jako běžné paměťové zařízení, abyste do něj ve Správci souborů mohli ukládat soubory metodou drag & drop.

V systému Windows můžete změnit mod, v němž pracuje připojený MP3 přehrávač. Může se totiž chovat jako běžné „velkokapacitní paměťové zařízení USB (Mass storage)“. Pak se také v „Průzkumníku“ chová jako běžný disk, má svoje „písmeno“. Microsoft má ale i jiné plány: MP3 přehrávač totiž může být také rozpoznán jako mobilní zařízení plné multimediálních souborů a schopné přehrávat hudbu a audioknihy prostřednictvím aplikace Windows Media Player. Za to, jak je zařízení bráno systémem Windows, je zodpovědný přenosový protokol. Na jedné straně je zde MTP protokol (Media Transfer  Protocol), na druhé straně pak MSC režim (Mass Storage Controller).
Pokud je v počítači nainstalován Windows Media Player 10 nebo vyšší verze, pak platí následující: Mají-li Windows volbu a možnost, tedy pokud přehrávač podporuje oba přenosové protokoly, pak ho systém integruje jako MTP USB zařízení. Jak už jsme se zmínili na začátku, u některých MP3 přehrávačů můžete upřesnit, zda má být zařízení registrováno jako MTP, nebo jako MSC. Mnoho z nich však tuto možnost ani nenabízí. Pak můžete dát MSC modu přednost prostřednictvím Správce zařízení ve Windows. Zařídíte to tak, že ve Správci zařízení („devmgmt.msc“) najdete MP3 přehrávač ve skupině „Přenosná zařízení“. Kliknutím pravým tlačítkem myši na zařízení vyvolejte kontextovou nabídku a v ní vyberte „Aktualizovat software ovladače…“. V následujícím dialogu vyberte „Vyhledat ovladač v počítači“ a následně pak volbu „Vybrat ovladač ze seznamu“. Objeví se seznam kompatibilních zařízení a vy si můžete vybrat „Velkokapacitní paměťové zařízení“ nebo „Zařízení MTP USB“. Z této nabídky tedy vyberte první volbu, a Windows změní provozní režim a přidělí MP3 přehrávači písmeno jednotky. Režim MSC má i další výhodu: vyšší přenosovou rychlost při přenosu souborů. Pokud ale v tomto režimu přidáte novou skladbu, musí se zařadit do interní knihovny.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání