Menu
CHIP Speedtest

Rozšíření funkce Vyčištění disku o další datové typy

20.05.2011 08:41 | Redakce Chip
Program Vyčištění disku pomáhá v počítači vystopovat a odstranit datový odpad. Bohužel je však jeho nabídka předdefinovaných datových typů omezená.

Funkci můžete rozšířit o další datové typy. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo plochy a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Zástupce«. Do vstupního pole »Vytvořit zástupce« zapište příkazový řádek

C:WindowsSystem32Cmd.exe /c Cleanmgr /sageset:4711 & Cleanmgr /sagerun:4711

a klikněte na »Další«. Na druhé stránce definujte název zástupce, třeba »Vyčištění disku (výběr)«. Potom klikněte na »Dokončit«. Když pak v budoucnu vyvoláte Vyčištění disku prostřednictvím tohoto zástupce, budete mít na výběr další položky jako »Staré soubory nástroje CHKDSK«, »Soubory protokolů instalace«, »Soubory výpisu paměti systémových chyb« a »Soubory protokolu o upgradu systému Windows«.
VYSVĚTLENÍ: Příkaz v zástupci způsobí, že Windows vyvolají program pro vyčištění disku »cleanmgr.exe« dvakrát s různými spouštěcími parametry – poprvé s volbou »/sageset« a pak se »/sagerun«. Číslo za parametry musí být vždy identické a ležet mezi 1 a 65535.
Spouštěcí přepínač »/sageset« způsobí, že Windows otevřou dialog »Nastavení programu Vyčištění disku«, v němž můžete Vyčištění disku nakonfigurovat. Tuto konfiguraci pak systém uloží v registrační databance pod zadaným číslem. Volba »/sagerun« potom konfiguraci uloženou pod uvedeným číslem spustí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání