Menu
CHIP Speedtest

Rozšíření i pro Operu

18.08.2011 09:05 | Redakce Chip
Poněvadž Opera vždy byla průkopníkem nových funkcí, právě u ní postrádáte flexibilitu jiných prohlížečů, umožněnou různými doplňky. Chtěli byste se dozvědět, jaké možnosti v tomto směru browser má.

Už delší dobu se dá Opera ve svých funkcích trochu rozšířit pomocí „widgetů“. Zatímco tato „udělátka“ představují relativně samostatné aplikace na bázi Widget engine v Opeře, od Opery 11 jsou už k dispozici také v browseru spustitelná rozšíření podobně jako ve Firefoxu.
Výchozím bodem cesty k rozšířením Opery je webová stránka https://addons.opera.com/addons/extensions/?page=2&language=any. Vyhledejte si například rozšíření »Documents preview« v rubrice »Tools«. Tam klikněte na »Install« a následný dialog potvrďte tlačítkem »Instalovat«. Restart browseru není u Opery nutný.
Tento doplněk zařídí rychlý náhled na dokumenty ve formátech PDF, DOC nebo PPT. Realizuje to malý javaskript, který vám po krátkém potvrzení vyvolá náhled v prohlížeči Googlu. Počet dostupných rozšíření pro Operu roste den ze dne. K nejpopulárnějším a nejužitečnějším patří například reklamní filtr »NoAds«, správce hesel »LastPass« nebo »GMailChecker« – všechna tato rozšíření najdete na téže webové stránce. Přehled o vašich rozšířeních a jejich konfiguraci vám zajistí příkaz »Menu | Pomůcky | Správce pomůcek«. Každé rozšíření se dá jednotlivě odinstalovat nebo otevřít a nakonfigurovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání