Menu
CHIP Speedtest

Rozšíření Media Playeru o užitečné funkce

07.12.2011 15:02 | Redakce Chip
K reprodukci svých hudebních souborů používáte Media Player 11. Při práci s ním však postrádáte mnohé funkce, například možnost pohodlné editace tagů jednotlivých souborů.

Vzdor rozmanitosti svých nabídek a funkcí postrádá Windows Media Player řadu potřebných vymožeností – které lze ovšem snadno přidat freewarovým doplňkem Media Player Plus. Můžete si jej zdarma stáhnout z http://windows-media-player-plus.en.softonic.com/.
Při jeho instalaci postupujte takto: Ukončete Media Player a pak spusťte programový soubor »WMPPlus-2.1.exe« dvojitým kliknutím na jeho položku v Průzkumníku. Dále se řiďte pokyny instalačního průvodce a na závěr spusťte Windows Media Player. Ihned se dostanete k nastavením nového plug inu, z nichž některá jsou již aktivována standardně. V kategorii »Library« najdete aktivovanou volbu »Enable ‚Find as you type‘«, díky níž můžete hledací požadavek zadávat přímo jako u moderních browserů. Kromě toho aktivujte »Disable group headers in the Library Pane«, abyste mohli prohlížet kontinuální neseskupený seznam jako v Media Playeru 10. V kategorii »User Interface« je už zapnuto zobrazování běžícího titulu v titulní liště a dá se zde pomocí proměnných ještě individuálně konfigurovat. V oblasti »Context Menus« by měly být aktivovány všechny elementy. Pak budete mít napříště v knihovně médií vždy přes kontextovou nabídku přístup na rozsáhlý »Tag Editor Plus«.
Dále můžete v kategorii »Restore Media at Startup« aktivovat možnost »Restore last active playlist«. Pomocí takto uvolněných dalších voleb se pak dá ještě přesněji řídit chování programu. Dosáhnete tak toho, že Media Player bude při dalším spuštění pokračovat v reprodukci přesně v místě jejího posledního ukončení, resp. několik sekund před ním. To je praktické především u videí a filmů, může to ale mírně zpozdit spuštění. A konečně »Party Shuffle« dodá ještě „mejdanový“ režim s volitelnou náhodnou reprodukcí. Konfiguraci potvrďte tlačítky »Apply« a »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání