Menu
CHIP Speedtest

Rozšíření možností filtrovacích pravidel

15.09.2011 08:18 | Redakce Chip
K automatickému třídění doručených zpráv používáte filtrovací pravidla. Přitom však postrádáte akce, které by vám práci ještě více usnadnily.

Filtry jsou praktické pro třídění a hledání. Jejich možnosti můžete rozšířit pomocí bezplatného anglického doplňku FiltaQuilla (na https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/filtaquilla/). XPI soubor uložte na pevný disk. Potom v Thunderbirdu otevřete příkaz »Nástroje | Správce doplňků« a klikněte tam na tlačítko »Instalovat«. Navigujte na nový XPI soubor a otevřete jej. Kliknutím na »Instalovat« udělíte potřebné povolení k instalaci softwaru. Na závěr musíte restartovat Thunderbird.
Zpočátku je aktivováno jen několik přídavných funkcí. Všechny ostatní musíte nejprve zapnout. Za tím účelem otevřete příkaz »Nástroje | Správce doplňků« a klikněte na ikonu »Rozšíření«. V seznamu označte položku »FiltaQuilla« a klikněte tam na »Nastavení«. Potom v sekci »Filter Actions« označte všechny ty funkce, které byste chtěli dodatečně používat. Jakkoli je to ale svůdné, nevolte pokud možno všechny funkce najednou, neboť pak se rychle ztratí přehlednost při výběru filtrů. Změnu potvrďte tlačítkem »OK«. Nová nastavení budou funkční až od příštího spuštění Thunderbirdu.
Užitečná je mj. funkce »Append to Subject«, která vloží text před předmět zprávy, »Save Attachments To«, ukládající přílohy separátně na jiné místo, nebo »Do Not Notify«, která u méně důležitých zpráv potlačí oznámení na ploše. Kromě toho můžete funkcí »Remove Tag« zase odstranit přiřazené klíčové slovo také pomocí filtru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání