Menu
CHIP Speedtest

Rozšíření položek protokolu pro rychlejší vyhledání chyb

02.04.2010 11:44 | Redakce Chip
Po nainstalování nového programu začal systém zlobit. Naštěstí Windows všechny události protokolují. Takto zaznamenané údaje však ne vždy stačí k vypátrání příčin problémů.

V systémovém registru můžete stanovit, že Windows mají do protokolu událostí ukládat detailnější informace. Za tím účelem otevřete postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« editor registru. Pod Vistou můžete příkaz »regedit« zapsat přímo do hledacího pole nabídky Start. Potom navigujte na klíč
»HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionDiagnostics«. Pokud klíč dosud neexistuje, založte jej postupem »Úpravy | Nový | Klíč«. V tomto klíči vytvořte novou hodnotu typu »REG_DWORD« a pojmenujte ji jedním z následujících názvů, které označují různé funkce:

  • »RunDiagnosticsLoggingGlobal« shromažďuje informace o uživatelích;
  • »RunDiagnosticsLoggingGroupPolicy« protokoluje všechny události související se zásadami skupiny;
  • »RunDiagnosticsLoggingAppDeploy« zaznamenává nastavení softwarových přiřazení; 
  • »RunDiagnosticsLoggingIntelliMrror« zaznamenává nastavení pravidel RIS (Remote Installation Services).

Až nový klíč pojmenujete, otevřete jej dvojitým kliknutím a jeho hodnotu nastavte pro aktivaci na »1«. Hodnota »0« rozšířené položky protokolu opět vypne. Po restartu počítače najdete rozšířené informace v Prohlížeči událostí. V nabídce Start tedy zvolte »Spustit«, zadejte »eventvwr« a stiskněte [Enter]. Otevře se Prohlížeč událostí, v jehož levé části jsou formou stromové struktury uspořádány kategorie událostí. Jednu z nich označte a v seznamu vpravo hledejte položky, které začínají slovem »Chyba« nebo »Upozornění«. Pokud na ně dvojitě kliknete, otevře se okno s dalšími informacemi.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání