Menu
CHIP Speedtest

Rozšíření Průzkumníka o užitečné funkce

01.07.2011 12:32 | Redakce Chip
Ve věcech správy souborů spoléháte na Průzkumníka Windows. Občas u něj však postrádáte tu či onu potřebnou funkci. Zajímá vás proto, zda se jeho funkčnost dá rozšířit.

Velmi praktickým rozšířením shellu pro Průzkumníka je FilerFrog. Dnes už je dokonce nabízen jako freeware – najdete ho na www.filerfrog.com.
Nejprve rozbalte ZIP archiv a pak spusťte MSI soubor vhodný pro váš systém, neboť FilerFrog je k dispozici jako 32- i 64bitová verze. Instalaci si ještě musíte nechat odsouhlasit prostřednictvím Řízení uživatelských účtů. Nakonec je třeba restartovat počítač, aby se nástroj integroval do Průzkumníka.
Napříště bude »FilerFrog« figurovat jako přídavná položka v kontextové nabídce Průzkumníka. Budete-li pak chtít například v rozsáhlé složce zatřídit některé soubory do podsložky, označíte je a zvolíte kontextový příkaz »Filerfrog | Organize | Extract Files to Folder«. Pak už jen zadáte název nové podsložky a kliknete na »OK«.
Nyní nástroj tuto složku založí a přesune do ní všechny označené soubory. Stejně svižně můžete také obsahy jednotlivých podsložek shrnout v nadřazené složce: Pravým tlačítkem myši klikněte na podsložku (podsložky) a zvolte příkaz »FilerFrog | Organize | Extract Files From Folder«. Odstranění prázdné podsložky ještě nakonec potvrďte tlačítkem »Yes«. V podnabídce »Organize« kromě toho můžete soubory kopírovat, přesouvat nebo aktuální cestu převzít do schránky. Položkou nabídky »List of Files« vytvoříte různé seznamy souborů jako textové nebo HTML soubory. To je zvláště praktické, jestliže si chcete například založit a vytisknout sbírku písní či videí.
Pod »Security« nabízí nástroj interní programovou možnost rychle zašifrovat soubory nebo celé složky a opatřit je heslem. Dešifrování dat pak funguje jen na počítačích, v nichž běží FilerFrog. A konečně pod »Split and Join« můžete velké soubory rychle rozložit na předdefinované nebo libovolné části, aby se daly například vypálit na více CD.
Pod bodem nabídky »Rename« umožňuje nástroj četné varianty komplexního přejmenování. Můžete se zde postarat o automatické číslování, o předřazení nebo připojení určitých textů nebo o odstranění definovaného počtu znaků z názvů. Kromě toho lze názvy zpracovávat metodou »Najít a nahradit«. Tyto funkce jsou užitečné například při uspořádávání sbírky fotografií.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání