Menu
CHIP Speedtest

Roztřídění tweetů do seznamů

05.08.2010 09:31 | Redakce Chip
Jelikož se váš seznam sledovaných uživatelů již značně rozrostl, začíná být výpis posledních tweetů na domovské stránce nepřehledný. Uvítali byste proto možnost tweety tematicky roztřídit do skupin.

Pro tento případ můžete využít možnosti vytvořit několik seznamů a oddělit tak například své přátele od zpravodajství, robotů apod.

Pro vytvoření seznamu přejděte na svou domovskou stránku Twitteru (Home) a v nabídce »Lists« klikněte na »New list«. Nový seznam pojmenujte (List name) a vyberte, zda bude veřejný (volba Public), nebo soukromý (Private). Veřejný seznam budou moci ostatní uživatelé Twitteru následovat a také se dozví, že jste je do tohoto seznamu přidali. Soukromý seznam je pro ostatní uživatele neviditelný. Kliknutím na »Create list« nový seznam uložíte.

Pro naplnění seznamu nyní přejděte na stránku uživatelů, které následujete. Zde u vybraného uživatele klikněte na »Manage lists…« a pomocí zatržítka vyberte seznam, do něhož chcete daného uživatele přidat. Uživatele můžete do seznamu přidat také tak, že na jeho profilu kliknete na rozbalovací nabídku »Lists« a opět zaškrtnete požadovaný seznam.

VEŘEJNÉ SEZNAMY: V pravém postranním panelu profilu každého uživatele uvidíte nad odkazem »Listed« počet seznamů, ve kterých je uživatel zahrnut. Kliknutím na odkaz zobrazíte seznam veřejných seznamů, ve kterých je uživatel zahrnut, a také seznamy, které tento uživatel následuje. Kliknutím na seznam zobrazíte nejnovější tweety uživatelů, kteří jsou do seznamu zahrnuti. Pokud se vám některý ze seznamů zalíbí, můžete tento seznam následovat kliknutím na »Follow This List«. Nabídku všech vámi sledovaných seznamů najdete na své domovské stránce Twitteru v nabídce »Lists«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání