Menu
CHIP Speedtest

Ruční optimalizace fototisku u levnějších modelů

01.08.2011 08:38 | Redakce Chip
Vaše nová multifunkční tiskárna je skutečně dobrá a úsporná. Tu a tam byste však potřebovali vytisknout také nějakou fotografii. Výtisky však bohužel vypadají fádně a málo živě.

Kvůli úspoře inkoustu Epson často konfiguruje tiskárny spodního cenového segmentu nikoli optimálně pro fototisk – příkladem je dosti rozšířený multifunkční přístroj Stylus SX420W. U této „inkoustovou“ musíte provést několik nastavení v hlubinách jejího ovladače, má-li produkovat perfektně barevné obrazy. Za tím účelem klikněte v Ovládacích panelech na »Tiskárny a faxy«. Pokračujte kliknutím pravým tlačítkem myši na »Stylus SX420W | Vlastnosti«. Otevře se okno, v němž na kartě »Obecné« aktivujte tlačítko »Nastavení tiskárny«. Na kartě »Hlavní nastavení« klikněte na »Nastavení« a v poli »Možnosti papíru a kvality« zvolte položky »Epson Premium Glossy« a »Optimální fotka«. S nastavením „Epson Premium Glossy“ pak i s druhy papíru nepocházejícími od Epsonu docílíte nejlepšího tiskového výsledku. V poli »Správa barev« byste měli bezpodmínečně nastavit »PhotoEnhance«, pod »Odstín barvy« zvolte »Automatická korekce«. S novým tiskovým profilem bude napříště tiskárna Epson produkovat brilantní fotografie.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání