Menu
CHIP Speedtest

Různobarevné složky na discích

08.11.2016 13:00 | Karel Kovar
Různobarevné složky na discích

V Průzkumníkovi Windows se vám zobrazují na různých discích jiné barvy souborů a složek. Co toto zbarvení znamená?

V novějších Windows se souborovým systémem NTFS máte k dispozici několik barev, které označují určitý typ dat: například komprimované složky mají modrou barvu, šifrované složky zase zelenou. Možností, jak tyto barvy ovlivnit, je několik. Pokud například nechcete, aby byla složka komprimovaná (a zobrazovaná modře), postupujte takto: Klikněte na zvolenou složku pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte možnost »Vlastnosti«. Na kartě »Obecné« poté zvolte tlačítko »Upřesnit« a v okně, které se objeví, zrušte zatržítko u položky »Komprimovat obsah a šetřit tak místo na disku«.

Jestliže ale vůbec nechcete, aby se u složek a souborů zobrazovaly barvy, budete muset postupovat trochu jinak. Nejprve spusťte Průzkumníka a pomocí klávesy [F10] zobrazte hlavní nabídku. V ní otevřete nabídku »Nástroje« a zvolte příkaz »Možnosti složky…«. Ve stejnojmenném okně přejděte na kartu »Zobrazení« a zrušte zatržítko u položky »Zobrazovat šifrované nebo komprimované soubory systému NTFS jinou barvou«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání