Menu
CHIP Speedtest

Rychlá a šikovná alternativa k iTunes

21.07.2011 10:04 | Redakce Chip
Vaše hudební sbírka na PC i se zbytkem obsahu pevného disku se najednou ztratila. Na iPodu hudba ještě je – iTunes však zpětné nahrání skladeb do PC nedovoluje.

 Praktický a rychlý doplněk pro iTunes, nebo dokonce jeho kompletní náhradu nabízí anglickojazyčný freeware SharePod (www.getsharepod.com). Chcete-li jej využívat, rozbalte ZIP archiv do nové složky. Přenosný program je pak ihned bez instalace připraven k použití. Při spuštění »sharepod.exe« musí být iPod předem připojen k počítači. Přitom by neměl běžet iTunes – nejlepší je, když se v počítači vůbec nenachází. Pokud připojení přesto selže, zkontrolujte v Průzkumníku, zda v něm byl iPod rozpoznán jako jednotka. Pokud tomu tak není, budete přece jen muset použít iTunes a z něj nakonfigurovat iPod tak, aby k němu bylo možno přistupovat jako k jednotce.
Upozornění: iPod nesynchronizujte, to by jeho obsah vymazalo!
Chcete-li připojit iPod touch nebo iPhone, musí být v počítači kromě toho nainstalován minimálně iTunes 7.
Práce s SharePod je jednoduchá a dovoluje přenášet z iPodu do počítače jednotlivá nebo všechna data, což u iTunes nelze. Zpočátku eventuálně neseřazený seznam titulů seřaďte kliknutím myší na záhlaví příslušného sloupce. Chcete-li si nechat zobrazit další sloupce, aktivujte je na kartě »Grid Columns«. Tituly seznamu označte stejným způsobem jako v Průzkumníku. Pak klikněte na »Copy to Computer«. Zvolte základní složku, do níž má být hudba zkopírována. Dále rozhodněte, zda nové tituly mají být rovnou také importovány do iTunes. Pokud si to nepřejete, deaktivujte volbu »Import my music to iTunes«. Níže ještě klikněte na jeden z grafických náhledů, abyste tak určili požadovanou strukturu složek souborů. Nemají-li být zakládány žádné složky, zvolte variantu vlevo dole. Po kliknutí na »OK« překopíruje SharePod data do počítače. Prostřednictvím »Copy to iPod« přenesete stejně jednoduše soubory nebo celé složky z PC do iPodu. Snadno a rychle lze také zakládat a měnit „playlisty“ přetažením myší.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání