Menu
CHIP Speedtest

Rychlá a snadná dokumentace pracovních kroků

12.10.2010 12:37 | Redakce Chip
Vysvětlit v programu obslužné postupy bývá velice zdlouhavá záležitost. Často kvůli tomu pořizujete dokonce i mnoho screenshotů, které mají některé situace lépe objasnit. Tyto obrazy pak ještě musíte pokud možno zpracovat a vložit do svého dokumentu.

Windows 7 pro tyto případy disponují tzv. záznamníkem problémů. Tento nástroj zaznamenává pracovní kroky, aby je později v případě nesrovnalostí bylo možno předat pracovníkům podpory. Můžete jej však samozřejmě nasadit i k jednoduchému dokumentování určitých postupů.

Nástroj otevřete tak, že kliknete na »Start« a do hledacího pole napíšete »psr« (Problem Steps Recorder). Windows pak v pracovní oblasti zobrazí položku »psr.exe«. Po kliknutí na ni se program spustí.

Vlastní nástroj je tvořen pouze lištou ikon. Klikněte na »Zahájit záznam« a pak prostě provádějte potřebné akce. Záznamník problémů doprovází každý jednotlivý krok snímkem obrazovky a krátkým textovým popisem. Přitom nástroj vždy vytvoří snímek v celoobrazovkovém režimu a relevantní oblast označí zeleným rámečkem.

Pro doplňující pokyny zvolte »Přidat komentář«, načež se objeví dialog »Zvýraznění potíží a zadání komentáře«. Během této činnosti zbytek obrazovky ztmavne. Nejprve myší nakreslete rámeček kolem prvků, které chcete okomentovat. Pak napište své pokyny do vstupního pole »Zvýrazněte na obrazovce problémovou oblast a zadejte komentář« a akci potvrďte tlačítkem »OK«. Nyní zvolte »Ukončit záznam«. V dialogu »Uložit jako« ještě určete místo na disku, kam se má soubor uložit, a přidejte název zaznamenaného souboru. Záznamník problémů jej pak uloží v ZIP souboru. Tento archiv obsahuje vlastní záznam jako MHT soubor (MIME Encapsulation of Aggregate HTML Documents). Jedná se přitom o speciální textový formát umožňující ukládání textů a obrázků v jediném souboru. MHT soubory můžete otevírat ve svém Internet Exploreru nebo v Microsoft Wordu.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání