Menu
CHIP Speedtest

Rychlá akce, pokud iPad spadne do vody

23.07.2015 14:22 | Pavel Trousil
Rychlá akce, pokud iPad spadne do vody

Pokud vám váš iPad (nebo jiný tablet) spadne do vody, měli byste co nerychleji jednat. Jde o každou vteřinu.

Hned po vyndání z vody tablet vypněte. Držte iPad v různých polohách a úhlech tak, aby voda mohla odtéct ze všech míst. Potom tablet otřete suchým hadrem. Dále iPad vložte do vzduchotěsné nádoby se zrnkovou rýží – zrnka rýže mají totiž velmi dobrou schopnost nasávat vlhkost. Nechte tablet v tomto prostředí alespoň 48 hodin. Pokud budete mít štěstí, tablet začne po vyjmutí opět pracovat.

Druhou možností je nechat tablet opravit. Měli byste z něj vyndat baterii, což ale v případě Apple iPadu není zrovna jednoduchý úkol. Nejlepší variantou je tedy obrátit se na odborníka. Počítejte však s tím, že vám iPad po pádu do vody neopraví zdarma, ani když je ještě v záruce, případně rozšířené záruce. Na tyto případy se záruka nevztahuje. Vše si budete muset zaplatit sami. Poraďte se tedy u svého prodejce nebo v Apple obchodě, zda bude mít případná oprava vůbec finanční smysl. Někdy se bohužel nevyplatí a vyšla by dráž než nový, případně zánovní tablet.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání