Menu
CHIP Speedtest

Rychlá změna velikosti písma z klávesnice

21.03.2011 09:16 | Redakce Chip
U jednotlivých pasáží delšího textu je třeba měnit velikost písma. K tomu potřebné opakované přehmatávání mezi klávesnicí a myší je však únavné.

Takového úkolu se můžete zhostit, aniž byste sáhli na myš. Nejprve označte požadovaný úsek textu, jehož velikost písma chcete změnit. Za tím účelem nastavte kurzor v prvním řádku odstavce pomocí klávesy [Home] na začátek. Odstavec dolů nebo nahoru označíte tak, že při stisknuté kombinaci [Ctrl]+[Shift] stisknete klávesu [šipka dolů] nebo [šipka nahoru]. Vícenásobný stisk rozšíří výběr vždy o další odstavec.
Nyní máte dvě možnosti: Klávesovou kombinací [Ctrl]+[Shift]+[<] změníte velikost písma na nejbližší nižší stupeň, pro změnu na nejbližší vyšší stupeň poslouží kombinace [Ctrl]+[Shift]+[>]. Při tomto způsobu úpravy se Word orientuje podle seznamu velikostí písma v nabídce. Proto není diference při zmenšování a zvětšování pokaždé jeden bod. Editor tak například z 12bodového písma přeskočí rovnou na velikost 14 bodů. Pokud chcete velikost měnit přesně po jednom bodu, použijte klávesové kombinace [Ctrl]+[„]“] pro zmenšení a [Ctrl]+[„[„] pro zvětšení.
Praktické je, že pokud označená oblast obsahuje více odstavců s různými velikostmi písma, Word u všech nastaví nejbližší vyšší, resp. nižší velikost, aby vzájemné velikostní poměry odstavců zůstaly zachovány.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání