Menu
CHIP Speedtest

Rychlé a precizní založení tabulek ve Wordu

02.09.2011 09:31 | Redakce Chip
Při své práci často potřebujete ve Wordu zakládat tabulky s rozdílnou šířkou sloupců. Cesta přes formátování každého jednotlivého sloupce příkazem nabídky »Tabulka | Výška a šířka buňky« je příliš pracná.

Nový řádek začněte klávesou [+]. Dále postupně vložte tolik znaků minus [-], kolik odpovídá šířce budoucího sloupce. Pro oddělení jednotlivých sloupců opět použijte znak [+]. Na konci řádku stiskněte [Enter]. Word nyní vaše zadání samočinně převede na příslušně formátovanou tabulku. Pokud v ní budete používat písmo s pevnou šířkou znaku, jako například „Courier“, odpovídá počet znaků minus přesně počtu číslic v budoucím sloupci tabulky. Při práci s proporcionálními písmy, třeba „Times New Roman“, musíte zadat znaků minus trochu více, aby se obsah buňky do sloupce vešel.
Tato rychlá metoda je založena na funkci »Automatický formát« Wordu. Pokud by tedy tento tip nefungoval, zkontrolujte nastavení v nabídce »Nástroje | Možnosti automatických oprav«. Tam musí být na kartě »Automatické úpravy formátu při psaní« zaškrtnuta volba »Tabulky«. Normálně je však toto nastavení standardně zapnuto.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání