Menu
CHIP Speedtest

Rychlé přepínání aplikací pomocí funkce Exposé

19.05.2011 06:17 | Redakce Chip
Jakmile ukazatel myši dojede do určeného rohu monitoru, Exposé na ploše zmenšeně zobrazí otevřená okna všech aktivních programů. Tak můžete rychle přepnout do jiné aplikace – ovšem jen pod Mac OS X.

SmallWindows, nástroj ze stránky http://smallwindows.sourceforge.net, vybaví Windows praktickou funkčností utility Exposé v Mac OS X. SmallWindows ovládá dvě funkce: buď zmenší všechna okna, takže mezi nimi můžete pohodlně přepínat, nebo všechna okna přesune k okraji obrazovky, čímž vám uvolní výhled na plochu.

Instalační program si stahněte do svého PC a spusťte jej. Instalací vás provede průvodce. Pokud pod Vistou a Windows 7 nejste přihlášeni jako správce, musíte instalaci autorizovat volbou uživatelského účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla.
Při prvním spuštění stanovte, že Windows mají program spustit ihned při bootování, abyste jej měli k dispozici od samého začátku. Dotaz proto potvrďte tlačítkem »Ano«. Po spuštění se v oznamovací oblasti v pravé části hlavního panelu objeví nová ikonka. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Settings«, čímž otevřete dialog pro nakonfigurování nástroje. Zde můžete podle potřeby automatické spuštění zase deaktivovat zrušením zaškrtnutí u »Starts when Windows starts«.
Čtyři „horké zóny“ (hot zones) definují čtyři rohy plochy, jejichž prostřednictvím můžete SmallWindows aktivovat. Pro každou z těchto zón definujete pomocí příslušného rozevíracího seznamu reakci operačního systému v okamžiku, kdy se kurzor v dané zóně ocitne. Při »All« zobrazí Windows současně všechny otevřené programy v minimalizovaném náhledu. Pak můžete program zvolit prostým kliknutím myší a tak jej přenést do popředí. Volba »None« funkci deaktivuje. »Desktop« přesune okna všech otevřených programů k okraji obrazovky a uvolní tak pohled na plochu. Naproti tomu »Related« zmenší zobrazení aktuálního programu. Tato funkce ovšem nemá valný význam. Kromě ovládání myší můžete pro jednotlivé funkce pod »Hotkey Activation« určit také klávesové zkratky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání