Menu
CHIP Speedtest

Rychlé rozeslání videozprávy

05.08.2010 09:25 | Redakce Chip
Potřebujete v rychlosti vytvořit videozprávu a rozeslat ji přátelům. Hodilo by se proto nějaké univerzální řešení bez nutnosti instalace speciálního programu.

K tomuto účelu můžete použít službu TokBox na adrese www.tokbox.com. Podmínkou pro použití služby je jednoduchá registrace – na stránce zadejte požadované údaje a potvrďte kliknutím na »Try it free«. Na další stránce můžete TokBox propojit se svým účtem na Gmailu, AOL (ICQ), Yahoo nebo MSN – není to však podmínkou. Pokračujte kliknutím na »Continue«.

Zobrazí se hlavní stránka vašeho TokBox účtu. Pro vytvoření videozprávy vyberte »Video message | Send a video message«. Zobrazí se žádost aplikace Adobe Flash Player o povolení přístupu k vaší kameře a mikrofonu. Pomocí přepínače aktivujte »Povolit« a poté klikněte na »Zavřít«.

Kliknutím na červené tlačítko »Record« spusťte nahrávání. Nahrávání ukončíte kliknutím na »Stop«, případně se po uplynutí deseti minut ukončí automaticky. Pořízený záznam si můžete přehrát pomocí tlačítka »Play Back«.

Jste-li s videem spokojeni, zadejte do pole »To« e-mailovou adresu příjemce. V případě více příjemců oddělte jednotlivé e-mailové adresy čárkou. Do pole »Message« můžete napsat svůj vzkaz. Pro odeslání e-mailu nakonec klikněte na »Send«. Příjemcům bude následně doručen e-mail s odkazem na video. V případě potřeby najdete svá odeslaná videa pod nabídkou »Video message | Sent video message«.

DALŠÍ FUNKCE: Specialitou služby TokBox je možnost vytvořit konferenční videohovor až s dvaceti účastníky současně. Za tím účelem přejděte v menu na »Video chat | Start a video chat«. Postupem »Share chat URL | Copied« zkopírujte webovou adresu vaší videokonference do schránky. Takto získanou adresu nakonec rozešlete dále. Přizvaným účastníkům pak stačí pro přístup do konference zadat tuto adresu do internetového prohlížeče.

UPOZORNĚNÍ:
TokBox vyžaduje webový prohlížeč s podporou Flash a nainstalovaný Adobe Flash Player.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání