Menu
CHIP Speedtest

Rychlé sdílení plochy bez instalace

11.06.2010 09:39 | Redakce Chip
Rychlé sdílení plochy bez instalace
Jakožto na zkušeného uživatele se na vás často přátelé obrací o pomoc při problémech s počítačem. A protože svůj drahocenný čas neradi trávíte dlouhým vysvětlováním, hodilo by se vám nějaké univerzální řešení pro sdílení plochy, nejlépe bez potřeby instalace na vzdálených počítačích.

V takových případech můžete vybírat z mnoha aplikací. Chcete-li však skutečně uživatelsky přívětivé řešení, použijte program Netviewer, který si můžete stáhnout z adresy www.netviewer.net. Jeho obsluhu zvládne každý a navíc je pro domácí použití nabízen zdarma. Pro stažení najeďte kurzorem na stránce v části »Netviewer support« na »Free Download« a vyberte »Private users«.

Soubor s příponou EXE následně uložte a spusťte. Nejprve je třeba přijmout licenční ujednání, zobrazí-li se hlášení brány firewall, klikněte na »Povolit přístup«. V dalším kroku vyberte z menu »Start session (basic)«. Otevře se hlavní okno programu, kde pro přizvání dalších účastníků klikněte v části »Invite« na tlačítko se symbolem „+“. Otevře se poštovní klient s předpřipraveným e-mailem a odkazem pro přístup k vaší síti. Pro přizvání účastníků standardním způsobem přidejte příjemce a e-mail odešlete.

Příjemci následně pro přihlášení stačí otevřít odkaz v e-mailu, spustit EXE soubor a povolit přenos kliknutím na »Yes«. Nyní se vám v okně zobrazí vzdálená plocha uživatele. Abyste však se vzdálenou plochou mohli pracovat, musíte o to nejprve požádat. To provedete v části »Remote control« kliknutím na »On«. Na vzdáleném počítači je tuto žádost ještě potřeba potvrdit kliknutím na »Yes«.

Rada: Namísto e-mailu lze odkaz pro přístup k vaší síti odeslat také prostřednictvím Skypu. Za tím účelem stačí otevřít Netviewer při spuštěném Skypu a potvrdit »Povolit přístup«. V části »Invite« nyní po kliknutí na „+“ najdete své Skype kontakty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání