Menu
CHIP Speedtest

Rychlé sjednocení šířek sloupců

13.12.2010 09:51 | Redakce Chip
Aby excelovská tabulka působila pokud možno homogenním dojmem, mělo by co nejvíce sloupců mít přesně stejnou šířku.

Nejprve označte všechny potřebné sloupce tak, že při stisknuté klávese [Ctrl] klikáte na jejich nadpisy. Pro označení skupiny více sousedících sloupců můžete také kliknout na nadpis levého sloupce, potom podržet stisknutou klávesu [Shift] a kliknout na nadpis pravého sloupce skupiny. Alternativně také můžete při stisknutém tlačítku myši táhnout její ukazatel přes záhlaví označovaných sloupců.
Nastavte ukazatel myši na pravý okraj nadpisu jednoho z označených sloupců. Jakmile se podoba kurzoru změní na svislou čárku s vodorovnou dvojitou šipkou, stiskněte levé tlačítko myši. Dokud budete tlačítko držet, můžete myší měnit šířku sloupce. Přitom vás Excel bude v malém políčku informovat o aktuální šířce. Jakmile tlačítko myši uvolníte, přizpůsobí Excel šířku všech označených sloupců šířce změněného sloupce.
Můžete také zadat přesnou číselnou hodnotu šířky sloupce. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na nadpis sloupce, zvolte »Šířka sloupce…« a v následném dialogu zadejte požadovanou hodnotu. Po kliknutí na »OK« Excel pole přizpůsobí. Popsaným postupem také můžete navzájem sjednotit výšku několika řádků.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání