Menu
CHIP Speedtest

Rychlé vyzkoušení paměťových modulů pomocí nástrojů Windows

07.03.2011 08:32 | Redakce Chip
Rychlé vyzkoušení paměťových modulů pomocí nástrojů Windows
Počítač je nestabilní. Nepomohlo ani přeinstalování systému, ani žádné softwarové nástroje. Máte tedy podezření, že problém by mohl být na straně operační paměti. Nevíte ale, jak ji ověřit a otestovat.

Už od verze Vista je součástí operačního systému Windows testovací program, který ověří operační paměť. Nástroj se jmenuje „Diagnostika paměti“ s spustíte ho  kliknutím na tlačítko „Start | Ovládací panely | Systém a údržba (zabezpečení) | Nástroje pro správu“ a potom na položku „Diagnostika paměti“. Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení. Nástroj můžete spustit i tak, že do řádku „Prohledat programy a soubory“ napíšete „MdSched.exe“.
Po spuštění tohoto nástroje si můžete vybrat, zda chcete ihned restartovat počítač a vyhledat problémy, případně se problémy vyhledají až při příštím zpuštění počítače. Program Diagnostika paměti se spustí automaticky po restartování systému Windows. Pokročilejší uživatelé mohou ještě zvolit přesný typ testu: Základní, Standardní nebo Rozšířený.
V programu Diagnostika paměti je zobrazen indikátor průběhu ukazující stav testu. Po dokončení testu se systém Windows znovu automaticky restartuje. Pokud program nenalezne žádné chyby, zobrazí se zpráva, že nebyly nalezeny žádné chyby. Jestliže program nějakou závadu vyhledá, budete patrně muset vyměnit poškozený paměťový modul.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání