Menu
CHIP Speedtest

Rychlé zašifrování komunikace

16.12.2010 11:03 | Redakce Chip
U e-mailů se zvlášť citlivým obsahem byste pro větší jistotu uvítali šifrování textu pomocí nějakého jednoduchého nástroje.

Mezi nejjednodušší nástroje pro zašifrování textu patří »Vigenerova šifra 1.2«. Jak už název napovídá, jedná se o program, který zadaný text šifruje i dešifruje pomocí Vigenerovy šifry. Program si můžete zdarma stáhnout z adresy www.etogether.ic.cz/Download/Programy/VigenerovaSifra1.2.zip. Stažený archiv rozbalte a spusťte soubor » VigenerovaSifra1.2.exe«.

Jako šifrovací klíč použijte jedno nebo více slov, která budou potřeba pro dešifrování. Do oblasti »Vstupní text« zadejte text, který chcete šifrovat, respektive dešifrovat. Po kliknutí na tlačítko »Zašifruj«, respektive »Dešifruj« se zobrazí výsledek.
Vigenerova šifra je tak silná, jak silný klíč použijete. Čím delší klíč použijete, tím více zkomplikujete život tomu, kdo by chtěl šifru prolomit. Dostatečně bezpečný klíč by měl mít dvacet znaků.

UPOZORNĚNÍ:
Program potřebuje k běhu pouze nainstalovanou Javu; pokud ji v počítači nemáte, stáhněte si ji ze stránky www.java.com/en/download/index.jsp a nainstalujte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání